Pozycjonowanie stron internetowych, audyt stron www

Kategoria: Pozycjonowanie stron www jurecky Odsłony: 14407

Masz już stronę internetową, która nie jest widoczna w sieci pod wybranymi frazami?

Przeanalizujmy przykład dotyczący pozycjonowania

pozycjonowanie stron Lublin

Twoja strona ma adres: www.jannowak.pl

Prowadzisz w Lublinie zakład naprawy pralek jednak w wyszukiwarce pod hasłem "naprawa pralek Lublin" w pierwszej dziesiątce wyników nie ma Twojej strony. Klient szukając naprawy będzie interesował się (90 % internautów) tylko wynikami z pierwszej dziesiątki.

Wniosek: nie ma Twojej strony w pierwszej dziesiątce na żądaną frazę - jesteś niewidoczny, tracisz Klienta.

W tym przypadku potrzebne jest pozycjonowanie strony www. Pozycjonowanie to proces złożony składający się z kilku etapów. Ważne aby etapy pozycjonowania były odpowiednio przemyślane bo zbyt agresywne działania mogą tylko zaszkodzić. Pozycjonowanie rozpoczyna się od analizy kodu źródłowego strony internetowej i wielu innych operacji, które przynoszą spodziewany wynik.

Optymalny czas po jakim można osiągnąć spodziewany wynik jest uzależniony od bardzo wielu czynników.
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to przedział czasowy od kilku miesięcy do roku.

Tworzę i pozycjonuję strony www

Jeśli tworzę stronę od podstaw to w pakiecie Klient ma pozycjonowanie przez rok gratis. Często jednak pozycjonuję strony stworzone przez innego webmastera. Jeśli strona, którą pozycjonuję na wybrane frazy wejdzie do pierwszej dziesiątki wyników Google to finalizowana jest transakcja. Płatność jest tylko wtedy, kiedy zostanie osiągnięty efekt pozycjonowania.

 

Jak wygląda proces pozycjonowania stron i jak długo trwa?

Rozmowa z Klientem

 Podczas rozmowy ustalamy kilka istotnych informacji dotyczących pozycjonowania strony:

Pierwszy raport

Przedstawiam Klientowi pierwszy raport pozycji jego strony w wyszukiwarce na 5 ustalonych fraz i od tej pory biorę odpowiedzialność za wzrost pozycji.

Okres pozycjonowania strony

W zalażności od konkurencyjności danej frazy lub fraz proces ten może potrwać od miesiąca do nawet roku. Potrzebna jest tutaj cierpliwość z obu stron.

Płatności

Kiedy pozycjonowania strona www znajdzie się w pierwszej dziesiątce wyszukiwarki wtedy dopiero Klient dokonuje wcześniej ustalonej płatności.

Trwałość efektu pozycjonowania stron

Strona wypozychonowana przez dłuższy czas będzie utrzymywała swój wynik, jednak przy częstych zmianach algorytmu przez Google potrzebne są ciągłe prace pozycjonerskie aby ten wynik utrzymać. 

 

Raport z pozycjonowania stron www nr 1.

1. Strona którą robiłem wedle upodobań Klienta. Kod strony www przygotowałem bezpośrednio pod pozycjonowanie słów kluczowych wskazanych przez Klienta. Tym sposobem jest pierwszy w wyszukiwarce na swoje frazy. Czas pozycjonowania strony: Kwiecień 2015 do teraz. Strona wykonana www przeze mnie, pozycjonowanie jest gratis przez rok (Pakiet Złoty).

pozycjonowanie stroan www 1

Co miesiąc mój Klient dostaje raport w formie takiego wykresu z pozycjonowania swojej strony.

 

Raport z pozycjonowania stron www nr 2.

2. Strona internetowa nie była wykonana przeze mnie. Zrobiona za pomocą popularnego CMSa. Pod żadną frazą nie była widoczna w wyszukiwarce Google. Po otrzymaniu dostępu do zaplecza strony od razu przystąpiłem do audytu strony www pod wzdlędem pozycjonowania. Okazało się, że wiele jest do zrobienia. Ktoś zrobił stronę internetową ale nie zadbał o szczegóły związane z pozycjonowaniem. Przystąpiłem do działania i na początku było tak:

pozycjonowanie stron lublin 2

W 3 miesiące strona pojawiła się w pierwszej dziesiątce na swoje frazy (zaproponowane przez Klienta) i tak jest do dziś (wykres poniżej).

pozycjonowanie stron lublin 22

 

Klienci często oglądają zakładkę: Strony www